sk

Otvorený list k návrhu zákona obmedziť prístup k interupciám

Otvorený list k návrhu zákona obmedziť prístup k interrupciám na Slovensku.

Feministické a ľudskoprávne organizácie Aspekt, Možnosť voľby, Občan, demokracia a zodpovednosť a sociologička Barbora Holubová, s podporou Slovensko-českého ženského fondu, v reakcii na návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky (NRSR) Ľudovej strany Naše Slovensko na prijatie  zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 73/1986 Zb. o umelom prerušení tehotenstva v znení neskorších predpisov (tlač 961), spustili výzvu, ktorej cieľom je zastavenie tohto návrhu zákona a jemu podobných. Výzva je napísaná v podobe otvoreného listu pre poslancov a poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky.

Výzva organizácií a aktívnych občianok ma informatívny a mobilizujúci charakter:

  • jej cieľom je informovať o základných argumentoch, prečo akýkoľvek návrh zákona o sprísnení či zákaze prístupu k interrupciám nevedie k zlepšeniu života občianok, ale i občanov štátu;
  • ďalej si kladie za cieľ mobilizovať ľudí, ktorí cítia a premýšľajú o veci rovnako ako iniciátorky výzvy, aby sa k nim pridali a svoj postoj dali najavo symbolickým podpisom.

V prípade záujmu dozvedieť sa o téme reprodukčných a sexuálnych práv viac, odporúčame navštíviť webové stránky organizácií: Poradňa pre občianske a ľudské práva, Možnosť voľby i Občan demokracia a zodpovednosť.

***

Príloha: Otvorený list k návrhu zákona obmedziť prístup k interupciám